רישיון טייס אזרחי – מהם השלבים לרישיון הנכסף?

השלבים הכרוכים בהנפקת רישיון טייס אזרחי

על פי חוק, בישראל ניתן להנפיק רישיון טייס אזרחי החל מגיל 17. קורס טיס אזרחי מבוצע על מטוסים מדגם ססנה 152 או ססנה 172, ומורכב מלימודי תיאוריה ולימודים מעשיים. במידה ואתם נמנים בין אלו שמתלבטים, מומלץ לערוך לטיסת היכרות המלווה במדריך טיסה, ולהטיס את המטוס במו ידיכם. בחלק מן החברות, במידה ומתקבלת ההחלטה לפנות אל קורס טיס, תזכו לקבל זיכוי מלא עבור אותה טיסת ההיכרות. השלב התיאורטי מורכב משבעה מבחנים תיאורטיים, כאשר אחד מהם נערך במשרד התקשורת והשאר ברשות התעופה האזרחית. החומר התיאורטי כרוך בלימוד עצמי בסיוע והדרכה של בית הספר לטיסה.

לימודים לקראת הנפקת רישיון טייס אזרחי- השלב המעשי

השלב המעשי בלימודים לקראת רישיון טייס פרטי מורכב ממינימום ארבעים שעות של טיסה מודרכת, כשלרוב עולה הצורך בממוצע של 50-70 שעות בקירוב לשם הכנה ושליטה מוחלטת עבור המבחן המעשי, הנערך בטיסת ניווט ובטיסה כללית באמצעות בוחן מטעם רשות התעופה האזרחית. במהלך לימודים המעשיים רוכש החניך שליטה וניווט במטוס בליווי מדריך טיס אישי מוסמך.

רישיון טייס מתלמד

בטרם מתחילים את כל התהליך, ולאחר טיסת הניסיון יש צורך בהנפקת רישיון טייס מתלמד. זהו רישיון זמני אשר מונפק באמצעות רשות התעופה האזרחית על מנת לאפשר את לימודי הטיס. לצורך זה יש להצטייד באישור רפואי מטעם רופא תעופתי על כשירות לטיסה, אישור על היעדר הרשעות פליליות מטעם משטרת ישראל, אישור ביטחון מטעם משרד התחבורה, אישור תשלום עבור אגרת רישיון מתלמד, אישור תשלום על אגרת תעודה רפואית, תעודה מזהה ושתי תמונות פספורט. יש להגיע באופן אישי אל מחלקת רישוי צוותי אוויר עם כל המסמכים הללו, ולמלא טופס בקשה לרישיון טייס מתלמד. המחלקה מעבירה את הבקשה אל משטרת ישראל, ובמידה והכול כשורה מתקבל הרישיון הזמני באמצעות הדואר.

משך מסלול הלימודים לקראת רישיון הטייס הפרטי

כבר לאחר השלמת תהליך מילוי טפסי בקשה במחלקת רישוי צוותי אוויר ניתן להתחיל ללמוד לטוס ללא הצורך בהמתנה לקבלת הרישיון הזמני בדואר. קורס הטיס הינו אינדיבידואלי, וקצב ההתקדמות של החניך נקבע בהתאם ליכולותיו האישיות. קורס טיס פרטי אורך לרוב כשנה, למרות שבמקרים מסוימים יישנם המסיימים אותו בפרק זמן של שבעה עד שמונה חודשים. רישיון הטייס הפרטי מקנה את האפשרות לשכור מטוס, ולטוס בלוויית בני משפחה וחברים למנחתים ושדות תעופה בארץ ובחו”ל.

סוגי רישיונות הטיס

חשוב להדגיש כי רישיון הטייס הפרטי מאפשר להטיס פרטי בהתאם להגדרים שברישיונו ועל פי מגבלות תקנות הטיס לצרכים פרטיים בלבד, והוא אינו רשאי לשמש כטייס בטיסה מסחרית בעבור תשלום. קיימים חמישה סוגים מרכזיים של רישיונות טיס הכוללים טייס מתלמד, טייס פרטי, טייס מסחרי, טייס תובלה בנתיבי אוויר ומדריך טיס. אם בעבר להיות טייס היה בגדר חלום השמור לפרחי טיס בלבד, שהרי כיום, החלום הזה הינו בר הגשמה יותר מאי פעם. בהצלחה.

מעוניינים להתנסות בסימולטור טיסה טרם תחילת הלימודים לרישון טיס? הקליקו כאן

תחושת הטיסה אינה דומה לשום דבר אחר, החוויה עוצרת נשימה המלווה בתחושה אמיתית של חופש

סימולטור Asim

סימולטור A-sim הינו פרי פיתוח של חברת FLIGHT SAFETY U.S.A, מפעילת הסימולטורים ובתי הספר לטיסה הגדולה בעולם.

מעוניינים לדעת עוד ולהזמין טיסה?

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

ASIM - flight simulator

הסימולטור למקצוענים! היחידי בשימוש כל חברות התעופה

לקוחות ממליצים עלינו:

חוויה יוצאת דופן!

חוויה יוצאת דופן, ההדרכה מקצועית ביותר עם הטייס דימה, ובהחלט כייף ומיוחד

הייתה לנו חוויה מושלמת!!!

הייתה לנו חוויה מושלמת!!! הייתי עם שני הבנים שלי בני 13 ו 16, שניהם יצאו מהסימולטור מאושר עד הגג, היתה להם חוויה מדהימה!!! חייבת לציין שלאורך כל הדרך היה נעים, מהרגע שהרמתי טלפון לקבוע הרגשתי שישוב למי שמולי שאהיה מרוצה ושאקבל את החוויה הטובה ביותר! המדריך שקיבל אותנו היה מקסים, אדיב, נחמד והרגישו שמאד חשוב לו שנהנה. בקיצור היתה חוויה מעולה ממליצה בחום רב!!!

חוויה מדהימה!

בעלי לא מפסיק לדבר על זה מהרגע שיצאנו! תודה ליהודה על השירות הנהדר ולדימה שידע לענות על כל שאלה והפך את החוויה למעולה! בהחלט מומלץ בחום!

חוויה כייפית ומספקת

בין אם אתם חובבים תעופה וסימולטורים ובין אם אין לכם מושג בתחום, לשבת ב cockpit של Asim ולהטיס, להמריא, להנחית מטוס סילון דו מנועי, זו חוויה כייפית ומספקת. נהניתי ולמדתי המון.

מתנת יום הולדת לאבי

רכשנו את השובר כמתנת יום הולדת לאבי ליום הולדתו ה-70 והחיוך הגדול שנפרש על פניו בתום הסימולציה היה שווה את הכל. דימה היה מקצועי, סבלני, סובלני ובעיקר מקסים. תודה על חוויה מדהימה! מומלץ בחום!

החוויה מאוד כיפית

המפגש הייה מעניין מרתק ומאוד מקצועי, ההדרכה מפורטת וכל החוויה מאוד כיפית! בנינו בן 15 יצא מהסדנה מאוד מרוצה. תודה רבה!

נהננו מכל רגע!

זאת הייתה חוויה כייפית ומתנה מושלמת לבעלי, שנינו נהננו מכל רגע! ההסבר שקיבלנו היה מחדש מלמד ומעניין.השירות היה מאוד נעים! המתנה הוזמנה מהיום למחר והכל היה מושלם!

אין ספק שנחזור!

תענוג אמיתי , חוויה מאתגרת , דימה מדריך מקצועי סובלני ואדיב , נחשפנו לעולם התעופה , קיבלנו הסבר מקיף וענייני , אין ספק שנחזור לדבר האמיתי ונתחיל ללמוד טייס, תודה ענקית

היינו מרותקים!!!

חוויה ממש כיפית עשיתי לבעלי הפתעה ליום הולדת והוא היה מופתע כי הוא לא תיאר לעצמו שיכול להיות דבר כזה. דימה סיפר לנו על מערכות המטוס והעביר בצורה כיפית וסבלנית והיינו מרותקים!!! קפיצה קטנה לחו”ל🙏🙏🙏תודה על הכל🌸🌸🌸

מתנה מקסימה ליום הולדת וחוויתית.

 המקום נחמד ודימה המדריך שליווה אותנו היה נעים מאוד, הוא הסביר לנו בצורה מעניינת איך טסים והיה מאוד סבלן. יצאנו עם הרגשה נפלאה.

אני מודה לכם וליהודה התותח!

הגענו לשדה תעופה בהרצליה , קיבל אותנו צוות אדיב ונחמד . בהתחלה קיבלנו רקע תאורטי על כל המערכות המשרתות את הטייס וההבדלים בין המטוסים של פעם לכלי הטייס של היום , לאחר מכן נכנסו לסמולטור שמדמה מטוס אמיתי כולל כל המערכות וכמובן שהנציג הנחמד לווה אותנו בכל הדרך , הסביר ולא חסך מידע והשתדל כמה שיותר שנחווה חוויה כיפית . אני מודה לכם וליודה התותח על הכל וממליץ בחום לכל מי שמחפש אטרקציה מעניינת וחדשה להתנסות בסמולטור להטסה .

شكرا لك على هذه التجربة الممتعة

وصلنا الى المطار في هرتسليا ، استقبلنا طاقم مميز ، في البداية قام المندوب بالشرح النظري عن كل الاجهزة التي تخدم الطيار وقد قام بالشرح عن الفروقات بين الطائرات في الماضي والحاضر ، بعد ذلك دخلنا لمقصورة القيادة في الطائرة والتي هي عبارة عن نظام محاكاة لطائرة حقيقية ، المندوب قام بالشرح ولم يتردد بالاجابة عن اي سؤال . اشكركم على هذه التجربة الممتعة واخص بالذكر المندوب يودا كما واوصي بشدة على القيام بها

קפיצה לניו יורק!

לי ולאשתי הייתה היום חוויה מאוד מיוחדת להיות בסימולטור הטיסה של בוינג 737 שלכם. היה ממש מאלף בפעם הראשונה לשבת ליד ההגאים של המטוס ולהטיסו (רק בסימולטור כמובן) בשמי ניו יורק ולראות את העיר הגדולה הפעם כטייסים. משהו מהמם! כל זה אחרי ההדרכה הממצא והסברים המלאים בכל הנושא של התעופה באופן כללי והפעלת כל האמצעים הרבים והמכוונים אבקוקפיט של הטייסים, אשר קיבלנו מהמדריך המקצועי ובעל ידע רב בתחום. יישר כוח! מאוד נהננו וכמובן נמליץ לכל החברים שלנו לחוות את החוויה המהממת הזו.תודה רבה.אלכס וחנה מרגוליס

חוייה מעולה

חבר’ה ממש נחמדים,עם רצון גדול לעזור, השתדלו וקבעו לנו תור בהתרעה קצרה, הסברים מפורטים, חוייה מעולה

חוויה מאתגרת, מהנה ומצוינת לילד

הסימולטור ברמה גבוהה, דימה המדריך מקצוען ומסביר פנים, נוח להגיע ולחנות. תמורה מעולה לעלות. מומלץ ביותר

היה מעולה!

היה מעולה , מאוד נהניתי, הייתי שמח אם היה קצת יותר ארוך והייתי מקבל הסברים קצת יותר לעומק / מתרגל דברים מעט יותר מורכבים.

מתנת יום הולדת קצת שונה : )

למי שחובב טיסה כמוני, שקצת רוצה לחוש מה קורה בתא הטייסים בזמן טיסה, מדוע מטוסים גדולים ממריאים ונוחתים בבטיחות גבוהה ובכלל מי שמחפש מתנת יום הולדת קצת שונה, שייקח את החוויה בת השעה לערך, יטוס מעל יעד שיבחר ימריא וינחת בתחושה “כמעט” זהה לדבר האמיתי. יהודה ודימה יעזרו לכם וינחו אותכם עד לנחיתה המושלמת.

עוד מהבלוג שלנו

...more