סימולטור טיסה – הסבר כללי

מהו סימולטור טיסה ומהן מטרות שימושו

סימולטור טיסה מהוה בעשרים השנים האחרונות כלי הדרכה עיקרי ללימוד אימון ומבחן של טייסים. דמיינו לעצמכם ש”חתכו” את תא הטייס של מטוס אמיתי ובמקום שיהיה מחובר ליתר המטוס – כנפיים גוף ומנועים הוא מחובר למערכת מחשבים שנותנים לטייס היושב בתא תחושה אמיתית לחלוטין של טיסה למרות שאינו טס באמת באויר.

יתרונות הסימולטור רבים ומגוונים, החל מהאפשרות לבצע טיסה ואימון בכל מקום בעולם ובכל מזג אויר, המשך באפשרות לביים תקלות ומצבי חרום שלא ניתן לביים במטוס, אפשרות “להקפיא” את הטיסה לצורך תדרוך או הדגמה ועוד ועוד. סימולטור טיסה מיעל את מכלול המשוואות אשר משפיעות על אופן הטיסה של כל אחד מסוגי המטוסים הנכללים באותו סימולטור, כיצד כל מטוס מגיב במצבים שונים, אופן התגובה של כל אחת ממערכות המטוס וכיצד המטוס מגיב במצבי קיצון שונים כמו עננות, רוחות עזות, תנאי מזג אוויר קשים ועוד.

ישנו היום בעולם מגוון ענק של סימולטורים, החל ממכשירים פשוטים וזולים יחסית ועד למכשירים מורכבים ומסובכים העולים עשרות מיליוני דולרים. סימולטורים יכולים לדמות סוג אחד של מטוס בדיוק של 100% או קבוצה של מספר מטוסים מסוג דומה.

שימוש בסימולטורים נעשה היום מהשלב הראשוני בהכשרתו של כל טייס המשך בצבירת ניסיון הטיסה שלו עד למבחנים אותם הוא מבצע הן לצורך קבלת רשיון הטייס והן לצורך שמירת אותו רשיון בתוקף. גם כאשר טייס מיומן לומד להטיס מטוס מסוג אחר אותו הוא מטיס, עליו לעבור אמון אינטנסיבי בסימולטור אימון הכולל הפעלת מערכות המטוס, וטיפול במצבי קיצון של תקלות ומזגי אויר שונים. בסיומו של אותו תהליך הטייס נבחן על הסימולטור ובעצם לאחר מכן הוא יכול לשבת בכיסא הטייס במטוס האמיתי ולהטיס אותו כבעל ניסיון רב.

השימוש בסימולטורים מאפשר אימון אינטנסיבי ומקיף בכל תחום וארוע בצורה בטוחה ובעלויות נמוכות ומגביר את ביטחונו של הטייס בהטסת המטוס בטיסה רגילה ובמצבי מזג אויר ותקלות שונים.

סימולטור טיסה מאפשר, הלכה למעשה, למלא את הפער שנוצר במיוחד במהלך טיסות ארוכות בהן, באופן טבעי, נוהג הטייס להטיל חלק גדול מהאחריות על הטייס האוטומטי. התחליף היחיד לבחינת יכולותיו המקצועיות של הטייס ואימון לצורך שיפור מיומנויותיו המקצועיות הן שימוש בסימולטור טיסה המדמה תנאים מציאותיים ומביא לידי ביטוי את המצבים השונים שבהם עלול להתקל הטייס במהלך עבודתו.

עד כמה יעיל הוא סימולטור טיסה?

סימולטור טיסה, בתצורתו העכשווית הוא לא פחות מאשר פלא טכנולוגי. הסימולטור יכול לדמות באופן כמעט מושלם את התנאים בטיסה אמיתית, מבחינת המערכות העומדות לרשות הטייס, התחושות והנוף הנשקף, מה שהופך אותו ליעיל ולמשתלם במיוחד.

בנוסף על כך באמצעות סימולטור טיסה יכול הטייס להתאמן במצבים מאתגרים ומיוחדים וכמובן להצליח ולבצע אותם באופן בטיחותי, אשר לא בהכרח יזדמן לו לבצע במהלך העבודה השוטפת. ולכן ניתן בהחלט לומר כי סימולטור טיסה הוא אלמנט הכרחי עבור כל טייס, באשר הוא.

סימולטור הטיסה הריאליסטי, בהשוואה למחשבים פשוטים, למשל, אשר עליהם מותקנת רק תוכנה המדמה את הטיסה, יעיל הרבה יותר. הסיבות לכך הן ראשית משום שהסימולטור הריאליסטי כולל בתוכו גם את כל המכשור שבמטוס על כל המפסקים, מחשבי טיסה וכו’ אשר דומים באופן מושלם או כמעט מושלם למטוס עצמו. מעבר לכך סימולטורים מסוימים יכולים להתנועע, לזוז ולהסתובב בהתאם לפעולות הטייס והמטוס, מה שמאפשר לטייס לחוש על בשרו את תנועותיו של המטוס עד כדי כך כי הוא לעיתים אף שוכח שהוא נמצא רק בסימולטור טיסה ולא בתוך מטוס אמיתי. בנוסף יודעת המערכת לאתגר את הטייס במקרים כמו ראות נמוכה, תקלות טכניות במערכות המטוס השונות, אתגרי ניווט, תקלות במנועים ועוד.

שימוש נוסף בסימולטור הוא לצורך בחינת רמת יעילותם של תהליכים ונהלי טיסה חדשים. רבים מתהליכי העבודה ושלבי הטיסה אשר בהם משתמשים הטייסים כיום, הנם למעשה תולדה של רעיון אשר נוסה לראשונה בתוך סימולטור טיסה. הסימולטורים שבהם משתמשים הטייסים הם ללא ספק חלק ניכר ממה שהופך את הטיסה בת ימינו לבטוחה כפי שהיא. טייסים מאומנים הם סיבה עיקרית לרמת הבטיחות הגבוהה וסימולטור הטיסה הוא כלי עיקרי לצורך אימונים אלו.

כמה מילים על ASIM

סימולטור טיסה – Asim , יוצר באופן מיוחד עבור חברת ארקיע, על ידי מפעילת בתי הספר לטיסה וסימולטורי טיסה הגדולה והמוכרת ביותר בעולם – חברת FLIGHT SAFETY USA. הסימולטור מאושר לצורך ביצוע לביצוע מחצית משעות הטיסה הנדרשות להגדר מכשירים.

צוות ההדרכה כולל מדריכי טיסה מיומנים בעלי ניסיון של אלפי שעות טיסה על סוגי מטוסים שונים בשדותרבים בעולם ובתנאי מזג אויר שונים.

אם גם אתם מעוניינים לבצע הכשרות טיסה, לבדוק נהלי טיסה חדשים לשמור באופן שוטף על כשירותם הגבוהה של הטייסים, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר כבר היום.

Asim לשירותכם תמיד. פנו אלינו כבר עכשיו לצורך הדרכה מקצועית מצוות מומחי הטיסה המוביל שלנו ונשמח לספק, גם לכם, שירות איכותי ברמה הגבוהה ביותר בישראל.

תחושת הטיסה אינה דומה לשום דבר אחר, החוויה עוצרת נשימה המלווה בתחושה אמיתית של חופש

סימולטור Asim

סימולטור A-sim הינו פרי פיתוח של חברת FLIGHT SAFETY U.S.A, מפעילת הסימולטורים ובתי הספר לטיסה הגדולה בעולם.

מעוניינים לדעת עוד ולהזמין טיסה?

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

ASIM - flight simulator

הסימולטור למקצוענים! היחידי בשימוש כל חברות התעופה

לקוחות ממליצים עלינו:

חוויה יוצאת דופן!

חוויה יוצאת דופן, ההדרכה מקצועית ביותר עם הטייס דימה, ובהחלט כייף ומיוחד

הייתה לנו חוויה מושלמת!!!

הייתה לנו חוויה מושלמת!!! הייתי עם שני הבנים שלי בני 13 ו 16, שניהם יצאו מהסימולטור מאושר עד הגג, היתה להם חוויה מדהימה!!! חייבת לציין שלאורך כל הדרך היה נעים, מהרגע שהרמתי טלפון לקבוע הרגשתי שישוב למי שמולי שאהיה מרוצה ושאקבל את החוויה הטובה ביותר! המדריך שקיבל אותנו היה מקסים, אדיב, נחמד והרגישו שמאד חשוב לו שנהנה. בקיצור היתה חוויה מעולה ממליצה בחום רב!!!

חוויה מדהימה!

בעלי לא מפסיק לדבר על זה מהרגע שיצאנו! תודה ליהודה על השירות הנהדר ולדימה שידע לענות על כל שאלה והפך את החוויה למעולה! בהחלט מומלץ בחום!

חוויה כייפית ומספקת

בין אם אתם חובבים תעופה וסימולטורים ובין אם אין לכם מושג בתחום, לשבת ב cockpit של Asim ולהטיס, להמריא, להנחית מטוס סילון דו מנועי, זו חוויה כייפית ומספקת. נהניתי ולמדתי המון.

מתנת יום הולדת לאבי

רכשנו את השובר כמתנת יום הולדת לאבי ליום הולדתו ה-70 והחיוך הגדול שנפרש על פניו בתום הסימולציה היה שווה את הכל. דימה היה מקצועי, סבלני, סובלני ובעיקר מקסים. תודה על חוויה מדהימה! מומלץ בחום!

החוויה מאוד כיפית

המפגש הייה מעניין מרתק ומאוד מקצועי, ההדרכה מפורטת וכל החוויה מאוד כיפית! בנינו בן 15 יצא מהסדנה מאוד מרוצה. תודה רבה!

נהננו מכל רגע!

זאת הייתה חוויה כייפית ומתנה מושלמת לבעלי, שנינו נהננו מכל רגע! ההסבר שקיבלנו היה מחדש מלמד ומעניין.השירות היה מאוד נעים! המתנה הוזמנה מהיום למחר והכל היה מושלם!

אין ספק שנחזור!

תענוג אמיתי , חוויה מאתגרת , דימה מדריך מקצועי סובלני ואדיב , נחשפנו לעולם התעופה , קיבלנו הסבר מקיף וענייני , אין ספק שנחזור לדבר האמיתי ונתחיל ללמוד טייס, תודה ענקית

היינו מרותקים!!!

חוויה ממש כיפית עשיתי לבעלי הפתעה ליום הולדת והוא היה מופתע כי הוא לא תיאר לעצמו שיכול להיות דבר כזה. דימה סיפר לנו על מערכות המטוס והעביר בצורה כיפית וסבלנית והיינו מרותקים!!! קפיצה קטנה לחו”ל🙏🙏🙏תודה על הכל🌸🌸🌸

מתנה מקסימה ליום הולדת וחוויתית.

 המקום נחמד ודימה המדריך שליווה אותנו היה נעים מאוד, הוא הסביר לנו בצורה מעניינת איך טסים והיה מאוד סבלן. יצאנו עם הרגשה נפלאה.

אני מודה לכם וליהודה התותח!

הגענו לשדה תעופה בהרצליה , קיבל אותנו צוות אדיב ונחמד . בהתחלה קיבלנו רקע תאורטי על כל המערכות המשרתות את הטייס וההבדלים בין המטוסים של פעם לכלי הטייס של היום , לאחר מכן נכנסו לסמולטור שמדמה מטוס אמיתי כולל כל המערכות וכמובן שהנציג הנחמד לווה אותנו בכל הדרך , הסביר ולא חסך מידע והשתדל כמה שיותר שנחווה חוויה כיפית . אני מודה לכם וליודה התותח על הכל וממליץ בחום לכל מי שמחפש אטרקציה מעניינת וחדשה להתנסות בסמולטור להטסה .

شكرا لك على هذه التجربة الممتعة

وصلنا الى المطار في هرتسليا ، استقبلنا طاقم مميز ، في البداية قام المندوب بالشرح النظري عن كل الاجهزة التي تخدم الطيار وقد قام بالشرح عن الفروقات بين الطائرات في الماضي والحاضر ، بعد ذلك دخلنا لمقصورة القيادة في الطائرة والتي هي عبارة عن نظام محاكاة لطائرة حقيقية ، المندوب قام بالشرح ولم يتردد بالاجابة عن اي سؤال . اشكركم على هذه التجربة الممتعة واخص بالذكر المندوب يودا كما واوصي بشدة على القيام بها

קפיצה לניו יורק!

לי ולאשתי הייתה היום חוויה מאוד מיוחדת להיות בסימולטור הטיסה של בוינג 737 שלכם. היה ממש מאלף בפעם הראשונה לשבת ליד ההגאים של המטוס ולהטיסו (רק בסימולטור כמובן) בשמי ניו יורק ולראות את העיר הגדולה הפעם כטייסים. משהו מהמם! כל זה אחרי ההדרכה הממצא והסברים המלאים בכל הנושא של התעופה באופן כללי והפעלת כל האמצעים הרבים והמכוונים אבקוקפיט של הטייסים, אשר קיבלנו מהמדריך המקצועי ובעל ידע רב בתחום. יישר כוח! מאוד נהננו וכמובן נמליץ לכל החברים שלנו לחוות את החוויה המהממת הזו.תודה רבה.אלכס וחנה מרגוליס

חוייה מעולה

חבר’ה ממש נחמדים,עם רצון גדול לעזור, השתדלו וקבעו לנו תור בהתרעה קצרה, הסברים מפורטים, חוייה מעולה

חוויה מאתגרת, מהנה ומצוינת לילד

הסימולטור ברמה גבוהה, דימה המדריך מקצוען ומסביר פנים, נוח להגיע ולחנות. תמורה מעולה לעלות. מומלץ ביותר

היה מעולה!

היה מעולה , מאוד נהניתי, הייתי שמח אם היה קצת יותר ארוך והייתי מקבל הסברים קצת יותר לעומק / מתרגל דברים מעט יותר מורכבים.

מתנת יום הולדת קצת שונה : )

למי שחובב טיסה כמוני, שקצת רוצה לחוש מה קורה בתא הטייסים בזמן טיסה, מדוע מטוסים גדולים ממריאים ונוחתים בבטיחות גבוהה ובכלל מי שמחפש מתנת יום הולדת קצת שונה, שייקח את החוויה בת השעה לערך, יטוס מעל יעד שיבחר ימריא וינחת בתחושה “כמעט” זהה לדבר האמיתי. יהודה ודימה יעזרו לכם וינחו אותכם עד לנחיתה המושלמת.

עוד מהבלוג שלנו

...more