רישיון טיס – סוגי רישיונות הטיס

סוגי רישיונות הטיס בישראל

בעולם התעופה קיימים סוגים שונים של רישיונות טיסה, המסווגים בהתאם לסוגי כלי הטיס למיניהם (מטוסים, מסוקים, כדורים פורחים, דאונים וכדומה), ובהתאם למטרות הטיסה (טיסת מכשירים, טיסת ניסוי, טיסה מסחרית, טיסה אווירובטית ועוד). רישיון טיס פרטי המוכר בארץ כרישיון טיס אזרחי הינו לרוב החשיפה הראשונה של כל טייס לעתיד אל עולם התעופה. אל הרישיונות המתקדמים יותר כגון רישיון לטיסת מכשירים או רישיון מסחרי ניתן להגיע לאחר צבירת שעות טיסה, ניסיון ומיומנות בהטסת המטוס. סוגי רישיונות הטיס בארץ ובעולם הינם טייס מתלמד, רישיון טיס פרטי, רישיון מכשירים, רישיון מסחרי, דו מנועי וטייס בנתיבי אוויר.

רישיון טייס מתלמד

רישיון טייס מתלמד נדרש לשם התחלת קורס הטיס. הרישיון מונפק במחלקת רישוי עובדי טיס מטעם רשות שדות התעופה האזרחית שבנתב”ג. האישורים הנדרשים לשם כך הם תעודה רפואית, החתומה על ידי רופא תעופתי המאשר כי אתם בעל הרישיון כשיר בריאותית להטסת מטוס במסגרת הקורס, תעודת יושר ממשטרת ישראל על העדר הרשעות פליליות, אישור ביטחון החתום על ידי קצין ביטחון מטעם משרד התחבורה ואישור תשלום עבור אגרת רישיון מתלמד. על מנת להנפיק רישיון טייס מתלמד יש להגיע באופן פיזי אל משרדי הרשות יחד עם כל האישורים, שתי תמונות פספורט ותעודת זהות. הרישיון נשלח בדואר אל מבקש הבקשה בתום בדיקת האישורים.

רישיון טייס פרטי\אזרחי

רישיון הטיס הפרטי מקנה לטייס את הרשות להשכיר מטוס ולטוס בארץ ובעולם ללא מדריך טיסה. במסגרת הרישיון הפרטי ישנן הגבלות לגבי סוג המטוס ומשקלו, מזג האוויר ותנאי הטיסה השונים. חשוב להבהיר כי רישיון הטיס הפרטי אינו מקנה את האפשרות להטיס אנשים בתשלום, ולצורך זה יש צורך ברישיון טיס מסחרי. כמו כן, אחת למספר שנים יש לחדש את הרישיון. רישיון הטיס הפרטי כרוך בלימוד מקצועות תיאורטיים ולימוד מעשי יחד עם מדריך טיסה. דרישות המינימום לצורך קבלת הרישיון הינם היקף מינימאלי של 40 שעות טיסה, מבחני תיאוריה בכל המקצועות התיאורטיים, מבחן מעשי על ידי בוחן מטעם רשות התעופה האזרחית, תעודה רפואית, תעודת יושר ואישור תשלום של כל האגרות.

הגדר\רישיון מכשירים

רישיון מכשירים מאפשר טיסה במצבים בהם תנאי הראות לקויים בשל מזג האוויר כגון אובך, עננים או ערפילים. רישיון הטיס הפרטי מאפשר טיסת ראייה המבוססת על ניווט מגע, והטייס מבחין בקרקע ומנווט על פיה. כאשר הראות מוגבלת בשל תנאי מזג האוויר והטייס אינו יכול להסתמך על חוש הראייה, עולה הצורך בטיסת מכשירים, וקורס הגדר מכשירים מקנה את הידע והשליטה בניווט באמצעות מגוון המכשירים הנמצאים בתא הטייס. הלימודים עצמם כוללים תיאוריה עבור טיסת מכשירים והיקף מינימאלי של 20 שעות טיסה. הדרישות להגדר מכשירים הינם רישיון טיס אזרחי, 125 שעות טיסה שמתוכם 35 שעות ניווט, מבחנים עיוניים עבור רישיון לטיסת מכשירים ומבחן מעשי עם בוחן מטעם רשות שדות התעופה.

מעוניינים להתנסות בסימולטור טיסה מקצועי? לחצו על הקישור>>

תחושת הטיסה אינה דומה לשום דבר אחר, החוויה עוצרת נשימה המלווה בתחושה אמיתית של חופש

סימולטור Asim

סימולטור A-sim הינו פרי פיתוח של חברת FLIGHT SAFETY U.S.A, מפעילת הסימולטורים ובתי הספר לטיסה הגדולה בעולם.

מעוניינים לדעת עוד ולהזמין טיסה?

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

ASIM - flight simulator

הסימולטור למקצוענים! היחידי בשימוש כל חברות התעופה

לקוחות ממליצים עלינו:

חוויה יוצאת דופן!

חוויה יוצאת דופן, ההדרכה מקצועית ביותר עם הטייס דימה, ובהחלט כייף ומיוחד

הייתה לנו חוויה מושלמת!!!

הייתה לנו חוויה מושלמת!!! הייתי עם שני הבנים שלי בני 13 ו 16, שניהם יצאו מהסימולטור מאושר עד הגג, היתה להם חוויה מדהימה!!! חייבת לציין שלאורך כל הדרך היה נעים, מהרגע שהרמתי טלפון לקבוע הרגשתי שישוב למי שמולי שאהיה מרוצה ושאקבל את החוויה הטובה ביותר! המדריך שקיבל אותנו היה מקסים, אדיב, נחמד והרגישו שמאד חשוב לו שנהנה. בקיצור היתה חוויה מעולה ממליצה בחום רב!!!

חוויה מדהימה!

בעלי לא מפסיק לדבר על זה מהרגע שיצאנו! תודה ליהודה על השירות הנהדר ולדימה שידע לענות על כל שאלה והפך את החוויה למעולה! בהחלט מומלץ בחום!

חוויה כייפית ומספקת

בין אם אתם חובבים תעופה וסימולטורים ובין אם אין לכם מושג בתחום, לשבת ב cockpit של Asim ולהטיס, להמריא, להנחית מטוס סילון דו מנועי, זו חוויה כייפית ומספקת. נהניתי ולמדתי המון.

מתנת יום הולדת לאבי

רכשנו את השובר כמתנת יום הולדת לאבי ליום הולדתו ה-70 והחיוך הגדול שנפרש על פניו בתום הסימולציה היה שווה את הכל. דימה היה מקצועי, סבלני, סובלני ובעיקר מקסים. תודה על חוויה מדהימה! מומלץ בחום!

החוויה מאוד כיפית

המפגש הייה מעניין מרתק ומאוד מקצועי, ההדרכה מפורטת וכל החוויה מאוד כיפית! בנינו בן 15 יצא מהסדנה מאוד מרוצה. תודה רבה!

נהננו מכל רגע!

זאת הייתה חוויה כייפית ומתנה מושלמת לבעלי, שנינו נהננו מכל רגע! ההסבר שקיבלנו היה מחדש מלמד ומעניין.השירות היה מאוד נעים! המתנה הוזמנה מהיום למחר והכל היה מושלם!

אין ספק שנחזור!

תענוג אמיתי , חוויה מאתגרת , דימה מדריך מקצועי סובלני ואדיב , נחשפנו לעולם התעופה , קיבלנו הסבר מקיף וענייני , אין ספק שנחזור לדבר האמיתי ונתחיל ללמוד טייס, תודה ענקית

היינו מרותקים!!!

חוויה ממש כיפית עשיתי לבעלי הפתעה ליום הולדת והוא היה מופתע כי הוא לא תיאר לעצמו שיכול להיות דבר כזה. דימה סיפר לנו על מערכות המטוס והעביר בצורה כיפית וסבלנית והיינו מרותקים!!! קפיצה קטנה לחו”ל🙏🙏🙏תודה על הכל🌸🌸🌸

מתנה מקסימה ליום הולדת וחוויתית.

 המקום נחמד ודימה המדריך שליווה אותנו היה נעים מאוד, הוא הסביר לנו בצורה מעניינת איך טסים והיה מאוד סבלן. יצאנו עם הרגשה נפלאה.

אני מודה לכם וליהודה התותח!

הגענו לשדה תעופה בהרצליה , קיבל אותנו צוות אדיב ונחמד . בהתחלה קיבלנו רקע תאורטי על כל המערכות המשרתות את הטייס וההבדלים בין המטוסים של פעם לכלי הטייס של היום , לאחר מכן נכנסו לסמולטור שמדמה מטוס אמיתי כולל כל המערכות וכמובן שהנציג הנחמד לווה אותנו בכל הדרך , הסביר ולא חסך מידע והשתדל כמה שיותר שנחווה חוויה כיפית . אני מודה לכם וליודה התותח על הכל וממליץ בחום לכל מי שמחפש אטרקציה מעניינת וחדשה להתנסות בסמולטור להטסה .

شكرا لك على هذه التجربة الممتعة

وصلنا الى المطار في هرتسليا ، استقبلنا طاقم مميز ، في البداية قام المندوب بالشرح النظري عن كل الاجهزة التي تخدم الطيار وقد قام بالشرح عن الفروقات بين الطائرات في الماضي والحاضر ، بعد ذلك دخلنا لمقصورة القيادة في الطائرة والتي هي عبارة عن نظام محاكاة لطائرة حقيقية ، المندوب قام بالشرح ولم يتردد بالاجابة عن اي سؤال . اشكركم على هذه التجربة الممتعة واخص بالذكر المندوب يودا كما واوصي بشدة على القيام بها

קפיצה לניו יורק!

לי ולאשתי הייתה היום חוויה מאוד מיוחדת להיות בסימולטור הטיסה של בוינג 737 שלכם. היה ממש מאלף בפעם הראשונה לשבת ליד ההגאים של המטוס ולהטיסו (רק בסימולטור כמובן) בשמי ניו יורק ולראות את העיר הגדולה הפעם כטייסים. משהו מהמם! כל זה אחרי ההדרכה הממצא והסברים המלאים בכל הנושא של התעופה באופן כללי והפעלת כל האמצעים הרבים והמכוונים אבקוקפיט של הטייסים, אשר קיבלנו מהמדריך המקצועי ובעל ידע רב בתחום. יישר כוח! מאוד נהננו וכמובן נמליץ לכל החברים שלנו לחוות את החוויה המהממת הזו.תודה רבה.אלכס וחנה מרגוליס

חוייה מעולה

חבר’ה ממש נחמדים,עם רצון גדול לעזור, השתדלו וקבעו לנו תור בהתרעה קצרה, הסברים מפורטים, חוייה מעולה

חוויה מאתגרת, מהנה ומצוינת לילד

הסימולטור ברמה גבוהה, דימה המדריך מקצוען ומסביר פנים, נוח להגיע ולחנות. תמורה מעולה לעלות. מומלץ ביותר

היה מעולה!

היה מעולה , מאוד נהניתי, הייתי שמח אם היה קצת יותר ארוך והייתי מקבל הסברים קצת יותר לעומק / מתרגל דברים מעט יותר מורכבים.

מתנת יום הולדת קצת שונה : )

למי שחובב טיסה כמוני, שקצת רוצה לחוש מה קורה בתא הטייסים בזמן טיסה, מדוע מטוסים גדולים ממריאים ונוחתים בבטיחות גבוהה ובכלל מי שמחפש מתנת יום הולדת קצת שונה, שייקח את החוויה בת השעה לערך, יטוס מעל יעד שיבחר ימריא וינחת בתחושה “כמעט” זהה לדבר האמיתי. יהודה ודימה יעזרו לכם וינחו אותכם עד לנחיתה המושלמת.

עוד מהבלוג שלנו

...more